Neem PEP na onveilige seks
Heb je onveilige seks gehad? Verklein dan de kans op hiv met een PEP-kuur. Met PEP start je binnen 72 uur na risicoseks. PEP vraag je bij een ziekenhuis of de GGD. De kuur wordt vaak voorgeschreven na een ongelukje met een gescheurd of afgegleden condoom. Hoe is het om PEP nodig te hebben? Lees het verhaal van Anton.
Park
Na een avondje stappen besloot de 32-jarige Anton nog even naar het park te gaan. Ik kreeg sjans met een jongen en we zochten een rustiger plekje. Daar heeft hij me geneukt. Toen hij klaarkwam bleek het condoom nog in mijn kont te zitten. Anton maakte zich geen zorgen omdat de jongen zei dat hij geen hiv had. Ze namen afscheid van elkaar en Anton fietste naar huis. Toen ik de volgende ochtend wakker werd kwam de paniek. Was hij wel negatief? Ik had vaag gehoord over PEP en ging op zoek naar meer informatie. Het heeft toch nog een halve dag geduurd voordat ik de GGD te belde.
Schaamte
Bij de GGD kon Anton meteen terecht. Toen hij het kamertje binnenliep, werd hij overvallen door schaamtegevoelens. Ik verwachtte een donderpreek van de zuster, die me zou zeggen dat ik stom was geweest. Maar ik trof een aardige mevrouw die me op mijn gemak stelde en me meteen PEP meegaf. Ik moest de eerste week een paar keer overgeven nadat ik de pillen had genomen en voelde me de hele maand rot.
Hiv-test
Na de PEP-kuur werd Anton nog twee keer getest op hiv. Hij was zenuwachtig voor de uitslag. Gelukkig voor hem bleek hij hiv-negatief te zijn. Anton nam zichzelf voor om nog beter op te letten. Eerst durfde ik me nog nauwelijks te laten neuken. Nu ben ik meer ontspannen, maar ik let er wel altijd op of het condoom er nog om zit.
Heb jij onveilige seks gehad? Doe dan de PEP-check. Klik hier voor adressen waar je PEP kunt vragen.

